Základní škola a Mateřská škola Bohuslavice, 

okres Prostějov

 

Den v pyžamu 

den v pyžamu.docx (58881)

V rámci pyžamového dne ve středu 20. 6. 2018 bude žákům podána ve školní jídelně svačinka. Není nutné nosit svačinku z domova :-) .

 

 

Pythagoriáda – okresní kolo vyhodnocení

V březnu proběhlo na naší škole školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro 5. – 8. ročník. Žáci, kteří dosáhli alespoň 10 bodů z 15, se stali úspěšnými řešiteli a postoupili do okresního kola, které se konalo 29. května v Prostějově. Naší školu reprezentovali Adam Šišma ze 7. třídy a Tadeáš Slouka z 8. třídy.

Tadeaš Slouka získal z 15 možných bodů 14 a obsadil tak skvělé 1. místo v okresním kole.

Oběma našim počtářům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme.

Mgr. Jana Střídová

 

 

Učastníme se soutěže

Witzige Texte

Kategorie und Genre / kategorie a žánr:

1. Schüler von Grundschulen – Nacherzählung eines Cartoons

žáci základních škol – Převyprávění kresleného vtipu

2. Text – Länge und Originalität / Text – délka a originalita:

Es wird die Witzigkeit und Originalität bewertet, nicht die sprachliche Korrektheit

Hodnotí se vtipnost a originalita, nikoli jazyková správnost

 

Einsendeschluss / Uzávěrka:   31. 05. 2018

Preise / Ceny:

Es wird jeweils ein 1.-5. Preis in der Kategorie „Grundschule“ und ein 1.-5. Preis in der Kategorie „Fachschule und Gymnasium“ vergeben.

            Erster Preis ist Geschenkgutschien alza.cz im Wert von  2.000,- CZK,

            der Zweite Preis ist geschenkgutschein alza.cz im Wert von 1.000,- CZK,

            3.- 5. Preis ist Powerbank 

Bude udělena 1. – 5. Cena v kategorii „Základní školy“ a 1. – 5. cena v kategorii “Střední školy a gymnázia”.

            První cenou je dárkový poukaz alza.cz v hodnotě 2.000,- Kč

            Druhá cena je dárkový poukaz alza.cz v hodnotě 1.000,- Kč

            3.-.5. cena je powerbanka

 

Soutěže se účastní:

Adam Šišma - 7. třída

Aneta Šmeralová - 7. třída

Adam Němec - 7. třída

Zuzana Dedková- 7. třída

Ondřej Jedlička- 8. třída

Leona Muzikantová- 8. třída

Pavel Budinský- 8. třída

Aneta Svobodová- 9. třída

Mgr. Martina Kopečná

Vyučování:

1. vyučovací hodina      7:30 -   8:15

2. vyučovací hodina      8:25 -   9:10

3. vyučovací hodina      9:30 - 10:15

4. vyučovací hodina    10:25 - 11:10

5. vyučování hodina    11:20 - 12:05

6. vyučovací hodina    12:15 - 13:00

7. vyučovací hodina    13:05 - 13:50

8. vyučovací hodina    13:50 - 14:35

9. vyučovací hodina    14:40 - 15:25