PLÁN PRÁCE MŠ 2023-2024

Září
  • 14. 9. 2023 – Informativní schůzka pro rodiče – (taneční kroužek – zájem)
  • 21. 9. 2023 – „SPORTOVNÍ DOPOLEDNE“ – spolupráce s MŠ a okolí, akce plánovaná na hřišti, kde si děti z MŠ na několika stanovištích vyzkouší své pohybové dovednosti a zároveň se poměří s okolními školkami (Raková, Vilémov, Laškov, Konice, …) /soutěžní stanoviště, sladká i zdravá odměna, zábava pro všechny, aj./
Říjen
  • 13. 10. – Dopravní hřiště Prostějov (cena 100,- Kč/dítě)
  • 20. 10. – Dopravní hřiště Prostějov (cena 100,- Kč/dítě)
  • Návštěva místního domu Pokojného stáří – Charita Konice spolupráce (děti budou tvořit společné výrobky se seniory na památku)
  • 17. 10. – PODZIMNÍ DÍLNIČKY – tvoření dětí, rodičů a rodinných příslušníků (práce s přírodním materiálem)
  • Drakiáda pro nejmenší – odpolední akce pro děti i rodiče, vrátíme se s dětmi do dětských let (budeme hodnotit originalitu, délku letu… celkem 7 kategorií)
Listopad
  • HALLOWEEN – výroba dýní, soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni, halloweenská párty v maskách ve třídě
  • lampionový průvod – Martin na bílém koni, odpolední akce pro děti, rodiče, rodinné příslušníky, přátele MŠ a ZŠ
  • 14. 11. 2023 – vánoční focení dětí (Photodienst Brno, spol. s. r. o) (předběžně dle balíčku 500,- Kč)
Prosinec
  • 4. 12. 2023 Loutkové divadlo – pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký (cena 60,- Kč/dítě)
  • dopis Ježíškovi – návštěva místní pošty, odeslání dopisu pro Ježíška (dopolední akce pro děti)
  • mikulášská besídka – vystoupení předškoláků (Charita Bohuslavice)
  • vánoční posezení se seniory – děti z MŠ přednáší místním seniorům krátké pásmo básní, písní (Komunitní centrum Bohuslavice)
  • návštěva místního kostela – zpěv koled, požehnání faráře, betlém
  • vánoční besídka pro děti ve třídě MŠ – koledy, tanečky, rozbalování dárků, vánoční cukroví (dopolední program pro děti)
  • bobování dětí v rámci pobytu venku – dle sněhové nadílky
  • ZIMNÍ DÍLNIČKY – tvoření dětí, rodičů a rodinných příslušníků (práce s přírodním materiálem)
  • Kouzelník Waldini – kouzelnické vystoupení – (cena 80,- Kč/ dítě)
Únor
  • Hmyzí svět – Eva Nevrlá (cena 80,- Kč/dítě)
  • týden knihy s návštěvou knihovny
  • JARNÍ DÍLNIČKY – tvoření dětí, rodičů a rodinných příslušníků (práce s různým materiálem)
  • Velikonoční radovánky – velikonoční hry a hledání vajíček
  • Čarodějnický rej – v dopoledních hodinách, pro děti připravené soutěže, občerstvení, hudba
Květen
  • KVĚTNOVÉ DÍLNIČKY – tvoření dětí, rodičů a rodinných příslušníků (práce s různým materiálem)
  • focení dětí na závěr roku, společné foto, tablo (předškoláci)
  • výlet (bude upřesněn i cena)
  • oslava Dne dětí
  • policie ČR, beseda o bezpečnosti o prázdninách, silniční provoz (dopolední akce)
  • výšlapy po okolí

PLÁN PRÁCE MŠ 2023-2024

Září
  • 14. 9. 2023 – Informativní schůzka pro rodiče – (taneční kroužek zájem)
    /soutěžní stanoviště, sladká i zdravá odměna, zábava pro všechny, aj./
Říjen
  • 13. 10. – Dopravní hřiště Prostějov (cena 100,- Kč/dítě)
  • 20. 10. – Dopravní hřiště Prostějov (cena 100,- Kč/dítě)
  • bobování dětí v rámci pobytu venku – dle sněhové nadílky
  • Kouzelník Waldini – kouzelnické vystoupení – (cena 80,- Kč/ dítě)
Únor
  • Hmyzí svět – Eva Nevrlá (cena 80,- Kč/dítě)
  • týden knihy s návštěvou knihovny
  • Velikonoční radovánky – velikonoční hry a hledání vajíček
  • focení dětí na závěr roku, společné foto, tablo (předškoláci)
  • výlet (bude upřesněn i cena)
  • výšlapy po okolí
Říjen
  • PODZIMNÍ DÍLNIČKY – tvoření dětí, rodičů a rodinných příslušníků (práce s přírodním materiálem)
  • 20. 10. 2022 – „SPORTOVNÍ DOPOLEDNE“ – spolupráce s MŠ a okolí, akce plánovaná na hřišti,kde si děti z MŠ na několika stanovištích vyzkouší své pohybové dovednosti a zároveň se poměřís okolními školkami (Raková, Vilémov, Laškov, Konice, …)
    /soutěžní stanoviště, sladká i zdravá odměna, zábava pro všechny, aj.
  • 4. 11. 2022 – PRIMA VIZUS … na zraku dětí nám záleží – vyšetření očí
  • divadlo – BABIČKA ČERVENÉ KARKULKY DNES SLAVÍ NAROZENINY
  • 30. 11. 2022 – vánoční focení dětí (Photodienst Brno, spol. s. r. o)
  • pohybové kroužky v rámci výuky