01. 02. 2021

Také v letošním zvláštním roce budou žáci 9. třídy podávat přihlášky na střední školy. Zde je několik informací:

• Po vystavení vysvědčení základní škola vytiskne všem vycházejícím žákům přihlášky, kde budou základní údaje: jméno, datum narození, adresa, údaje o zákonném zástupci, údaje o střední škole. Vše si pečlivě zkontrolujte, případné chyby opravte. Jde o přihlášku „nanečisto“ (můžete do ní psát), originál vytiskneme později.

Vyplňte datum narození zákonného zástupce a podepište (žák i zákonný zástupce).

Potvrzení od lékaře doplníte až na originálu přihlášky.

• Vyplněnou přihlášku „nanečisto“ doručte nejpozději do 8. února zpět do ZŠ Bohuslavice (nejlépe na email mgr.jitka.syslova@seznam.cz).

• Škola údaje doplní do systému a vytiskne dva originály přihlášky s vyplněnými středními školami.

• Originál přihlášky si vyzvednete, opět zkontrolujete, podepíšete a doplníte razítko od lékaře (obory, u kterých to střední škola požaduje).

• Nejpozději do 1. března 2021 odevzdáte na zvolených středních školách.

Přijímací řízení na víceletá gymnázia

• Ministerstvo předpokládá standardní průběh: zachování termínů pro podání přihlášek (do 1. března 2020), konání jednotné přijímací zkoušky v dubnu a zachování dvou termínů.

Přijímací řízení na čtyřleté maturitní obory

• Uchazeč podává přihlášku na dvě školy. Termín pro podání přihlášky pro první kolo zůstává na 1. března 2021.
  • Ředitel bude mít možnost rozhodnout, zda se v případě jeho školy bude konat v rámci přijímacího řízení jednotná přijímací zkouška nebo školní přijímací zkouška, či od obou zkoušek za stanovených podmínek posléze ustoupí.
  • Pokud počet podaných přihlášek nebude převyšovat předpokládaný počet přijímaných uchazečů, bude moci ředitel školy sám rozhodnout, zda bude jakoukoli formu přijímací zkoušky na své škole vůbec konat, či rozhodne o přijetí uchazečů bez konání zkoušky.
  • Kritéria u jednotlivých škol vyhlásí ředitelé ve standardním termínu do 31. ledna 2021. Školní zkouška může proběhnout i distančně.

____________________________________________________________________________________

Deváťáci, pokud jste ze stávající sitauce nervózní, nebojte se, nejste v tom sami, následujte tento odkaz: